SAĞLIK REHBERİ

ANNE SÜTÜ İLE BESLENME: BEBEĞİNİZİN EN İYİ BAŞLANGICI

ANNE SÜTÜ İLE BESLENME: BEBEĞİNİZİN EN İYİ BAŞLANGICI

Anne Sütü İle Beslenme: Bebeğinizin En İyi Başlangıcı

Anne sütü, bebeğinizin sağlıklı büyümesi ve gelişimi için en doğal ve en uygun besindir. Doğanın mükemmel bir hediyesi olan anne sütü, bebeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini içerir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Anne sütü, bebeğinizin sindirim sistemine kolayca adapte olabilen ve sindirimi kolay olan bir yapıya sahiptir. Ayrıca, içerdiği antikorlar sayesinde bebeğinizi enfeksiyonlara karşı korur ve hastalıklara karşı daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmasını sağlar.

BEBEKLER İÇİN RAHAT BİR UYKU

BEBEKLER İÇİN RAHAT BİR UYKU

Bebekler İçin Rahat Bir Uyku: Önemli İpuçları ve Öneriler

Sevgili Ebeveynler,

Bebeklerin sağlıklı gelişimi için düzenli ve rahat bir uyku çok önemlidir. Bebeğinizin iyi bir gece uykusu alması, hem fiziksel hem de zihinsel olarak sağlıklı büyümesine yardımcı olur. İşte bebeğinizin rahat bir uyku çekmesini sağlamak için bazı önemli ipuçları ve öneriler;

BAHAR AYLARI VE POLEN ALERJİSİ: RAHATSIZLIĞIN SİNSİ DÜŞMANI

BAHAR AYLARI VE POLEN ALERJİSİ: RAHATSIZLIĞIN SİNSİ DÜŞMANI

Bahar Ayları ve Polen Alerjisi: Rahatsızlığın Sinsi Düşmanı

Bahar ayları, doğanın uyanışı ve canlanmasıyla birlikte birçok kişi için keyifli bir zaman olabilir. Ancak, baharın gelmesiyle birlikte birçok insanı etkileyen bir diğer şey de polen alerjisidir.

Polen alerjisi, çiçeklenme mevsimi olan bahar aylarında çeşitli bitkilerin yaydığı polenlerin havada bulunmasıyla ortaya çıkar. Bu polenler, duyarlı kişilerde hapşırma, burun akıntısı, kaşıntı, gözlerde sulanma ve hatta nefes almada zorluk gibi semptomlara neden olabilir.

Polen alerjisi olan kişiler için bahar ayları, rahatsızlık ve rahatsızlık dönemleri olabilir. Ancak, bu semptomların kontrol altına alınması ve rahat bir bahar geçirmek mümkündür. İşte bazı basit önlemler:

PANİK ATAK MI KALP KRİZİ Mİ?

PANİK ATAK MI KALP KRİZİ Mİ?

Son zamanlarda toplumda çeşitli sebeplerle artan stres yükü kişilerde kaygı, endişe gibi belirtiler oluşturmakta.

Panik atak, genellikle beklenmedik bir şekilde ve çevrede herhangi bir gerçek tehdit olmadığı halde ortaya çıkan yoğun korku ve endişe duygularıyla birlikte fiziksel ve zihinsel belirtilerle kendini gösteren bir semptomdur. Bu semptom birçok hastalıkta ortaya çıkabilse de tekrarlayıcı bir şekilde olduğunda ve kişinin iş, aile ve sosyal yaşam gibi günlük yaşam aktivitelerini etkilediğinde bir anksiyete bozukluğu alt başlığı olan ‘panik bozukluk’ tanısından bahsedilebilir”

BOTOKS DOLGU MEZOTERAPİ

BOTOKS DOLGU MEZOTERAPİ

Eğer düğün, nişan, seyahat gibi özel bir planınız varsa botoks uygulamasını bu özel gününüzden 2 ay öncesinde yaptırmanızı öneriyoruz. Gerekli kontrollerin yapılması ve uygulamanın oturması açısından bu süre botoks uygulamasında önemli.

Piyasada nem aşısı, gençlik aşısı, çeşitli ışıltılar şeklinde bilinen tüm uygulamalar aslında mezoterapinin bir çeşididir sadece kullanılan ürüne bağlı olarak ismi değişmektedir. Özel günlerden en erken 1 ay öncesinde mezoterapi seanslarının tamamlanmış olmasını öneriyoruz. Yine işlem sırasında oluşabilecek ufak tefek morlukların iyileşmesi ve cilt kalitesindeki artışın tam olarak fark edilebilmesi için bu süre önemli.

KOLON BAĞIRSAK KANSERİ NASIL TEŞHİS EDİLİR?

KOLON BAĞIRSAK KANSERİ NASIL TEŞHİS EDİLİR?

Kolonoskopi, hem mevcut bir tümörü erken evrede belirleme hem de kansere yol açabilecek polip ve benzeri sorunları daha kanserleşmeden tespit edip kişiyi kanser gelişiminden koruyabilecek özellikte bir işlemdir.

Belirtiler gelişmeden önce bir kişinin kanser için taranması, poliplerin ve kanserin erken tanınmasında yardımcı olur. Poliplerin erkenden tanınıp çıkartılması kolorektal kanser gelişimini önleyebilir. Erken tanı konulduğunda kolorektal kanserin tedavisi de daha etkin olabilmektedir.