ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİSİ

freepik-export-20240501141222hrt4

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi:

Ruh Sağlığınızı Desteklemek İçin Buradayız

Çocuk ve ergenlik dönemi, bireyin kişilik gelişiminde kritik bir zaman dilimidir ve bu süreçte zihinsel sağlık önemli bir rol oynar. Hastanemiz, çocuklar ve gençler için özel olarak tasarlanmış çocuk ve ergen psikiyatrisi bölümü ile bu önemli ihtiyaca yanıt vermektedir.

Çocuk ve ergen psikiyatrisi bölümümüzde, genç yaşlardan itibaren ortaya çıkabilen ruh sağlığı sorunlarını tanımlamak, tedavi etmek ve önlemek için uzman bir ekip bulunmaktadır. Uzmanlarımız, çocukların ve gençlerin benzersiz ihtiyaçlarını anlamak ve bireysel olarak uyarlanmış tedavi planları oluşturmak konusunda deneyimlidirler.

Hastanemizdeki çocuk ve ergen psikiyatrisi hizmetleri arasında depresyon, kaygı bozuklukları, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB), obsesif kompulsif bozukluk (OKB), yeme bozuklukları ve diğer ruh sağlığı sorunlarının yanı sıra davranışsal ve duygusal sorunların tedavisi bulunmaktadır.

Aileler için destek de önemli bir odak noktamızdır. Çocuk ve ergen psikiyatrisi tedavisi sırasında ailelere rehberlik ve eğitim sağlayarak, evde ve toplumda daha sağlıklı bir destek sistemini teşvik ediyoruz.

Hastanemizdeki çocuk ve ergen psikiyatrisi bölümü, gençlerin sağlıklı bir şekilde büyümelerini ve gelişmelerini desteklemeyi amaçlamaktadır. Bireyin ve ailenin iyiliği her zaman önceliğimizdir ve zihinsel sağlık konusundaki ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız.